Műemlékház Műterem lakása

Egy műemlékház műteremlakására kaptunk megbízást, ahol a tulajdonossal közösen egy kimondottan attraktív dizájnt álmodtunk meg, a hagyományok figyelembe vétele mellett.

A Projektről

A belváros szívében, a Nagymező utca 8. szám alatt található ez a különleges műemléklakás, amelyet az Adamdesign építész stúdió teljes körűen újragondolt és kortárs otthonná alakított. A lakás felújítása során a stúdió célja az volt, hogy harmonikus egyensúlyt teremtsen a történelmi építészeti értékek és a modern életforma igényei között. Az Adamdesign építész stúdió által megálmodott, tetőtéri otthon a századelő építészeti örökségét ötvözi a 21. század letisztult designjával.

Fun fact: A lakás 1912-ben épült, és ez volt az első 5 emeletes épület Budapesten. Az épületet Ernst Lajos műgyűjtő építette, és Fodor Gyula tervezte. Ez egy meglehetősen különleges bérház, amely egy múzeumnak is helyet adott (itt volt Ernst egyre bővülő műgyűjteménye) és amely épületben a földszinten még egy mozi is helyet kapott (a híres Tivoli mozi, később Tivoli színház lett). Jelenleg a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központnak ad otthont.

Irodánk nagy tapasztalattal rendelkezik műemléki környezetben végzett tervezési és kivitelezési munkákban. Ennél a projektnél különös figyelmet fordítottunk az eredeti részletek megőrzésére, ugyanakkor letisztult, funkcionális és időtálló tereket alakítottunk ki.

A tervezési koncepció alapja a történeti rétegek tisztelete, amelyhez modern anyaghasználat és kortárs belsőépítészeti megoldások társulnak.

Az enteriőrök kifinomult színvilága és anyaghasználata – mint a meleg tónusú fa, természetes kőfelületek, selyemfényű falak – nyugalmat és időtlen eleganciát sugároz. A képek hűen tükrözik az Adamdesign érzékeny tervezési attitűdjét.

Ha érdekel, hogyan lehet a történelmi örökségből kortárs otthon, vagy hasonló projektben gondolkodsz, keresd bizalommal az Adamdesign építész stúdiót.

No items found.